Začíname s chiromantiou (čítanie z rúk)


Prednedávnom som sa začala trochu viac zaujímať o čítanie z rúk. Od Devalona som dostala knihu Čtení z ruky, ktorá  je skvelým úvodom do spirituálnej, psychologickej a karmickej praxe chiromantie.
Ruka zobrazuje našu individualitu, to kým sme a kým by sme mohli byť, keby plne využívame všetky možnosti a danosti.  V nasledujúcich článkoch zaoberajúcich sa chiromantiou bude popis množstva čiar, tvarov a vzorov, ktoré môžeme na ruke pozorovať a zistíme, čo nám chcú povedať. 

Každá ruka je iná a predstavuje obraz nášho vnútra, podstaty, osobnosti, našich vlastností, daností a možností. Z rôznych informácií v ruke si môžeme urobiť celkový obraz o človeku, pri čom platí, že žiadna ruka nie je lepšia, ako iná. Je jednoducho taká, aká je a tak je to správne.

Ruka tiež poskytuje istú formu poznania seba samého. Preto je najlepšie, keď začneme s čítaním z ruky práve u seba. Zapamätáme si tak oveľa viac, zistíme niečo o sebe a potvrdíme si, že to čo je napísané v ruke na nás skutočne sedí. Neskôr, keď sa naučíme o funkcii čiar, či jednotlivých prstov a papilárnych vzorov, budeme schopní rozpoznať charakter, vlastnosti a predpovedať aj niečo z budúcnosti ostatných ľudí.

Pravá/ľavá ruka

(Informácia pre ľavákov: považujte všetko čo bude písané pre pravú ruku akoby to bolo pre ľavú. ) A pre tých, ktorí nevedia či sú praváci, alebo ľaváci (môj prípad😀 ), sú trochu rozpoltené osobnosti a funkcia pravej ruky sa prelína s ľavou a opačne.

Ľavá ruka je väčšinou považovaná za ženskú, obsahuje to, čo nám bolo dané, vrodené znaky a karmický plán s akým sme sem prišli. Pravá ruka je mužská a predstavuje uskutočnenie, ukazuje skutočnosť.

Skúsme teraz zopnúť ruky. Jeden palec bude hore. Ak je to pravý, riadime sa v živote predovšetkým mužskou, praktickou stránkou. Ak je hore ľavý, nechávame sa viesť skôr intuíciou a ženskou stránkou nás samých. Keď preložíme ruky opačne, aby bol hore druhý palec, zdá sa nám to nepohodlné a nezvyklé.

Rozdelenie ruky

Strana “Svet” predstavuje lunárnu, vonkajšiu stranu a strana “Ja” vnútornú stranu palca. Palec zastupuje fenomén Ja, ktorý podporuje Venušin pahorok (H), prvý článok palca. Jupiterov prst (B) zastupuje ovládanie a poučenie. Prostredník, alebo prst Saturnu (C) zastupuje stredové postavenie a znamená nadradenosť. Prsteník (D) zastupuje umenie, úspech, presadenie, vzdelanie a bohatstvo. Malíček (E) predstavuje hľadanie podpory, komunikácie a uznania.

Pahorok Mesiaca (N) predstavuje intuitívne sily, prípadne podvedomé informácie z minulých životov. Venušin pahorok (H) predstavuje citové prežívanie. Pahorky pod jednotlivými prstami pre ne predstavujú zásobáreň energie podľa ich funkcie. Pahorok Marsu predstavuje neústupné zotrvávanie. Na strane palca sa prejavujú vulkanické, aktívne sily (I) a na vonkajšej (M) sú tieto sily integrované a spájané s mnohotvárnosťou rôznych možností.

Keď skúmame ruku, je potrebné pozrieť sa individuálne na stranu Ja, aj na stranu Sveta. Človek sa môže vo vnútri cítiť veľmi silný a veľký, no ak je spojenie so svetom malé, nepresadí sa. Ide o prepojenosť s vonkajšou stranou ruky.  Sily vnútornej strany ruky predstavujú Slnko, silu, energiu, užitočnosť, ktoré však môže pri nadbytku pôsobiť ničivo, môže všetko spáliť. Rovnako je na tom i mesačná strana, intuitívna, prijímajúca, rozmanitá, ktorá však môže spôsobiť ochromenie, precitlivelosť, závislosť na vonkajšom svete.

Rovnako tak funguje aj rozdelenie na pravú a ľavú ruku. Ľavá je mesačná a pravá slnečná (pre ľavákov opačne).

Toľko na úvod… V ďalšej časti budeme hovoriť o proporciách ruky. 

2 thoughts on “Začíname s chiromantiou (čítanie z rúk)

  1. jupíííí sa tešíím…🙂😛 snáď Ti nemusím opisovať ako moc sa tešíím ..😛

Komentáre sú uzavreté.